Gemeente Noordenveld zet ondernemers onder druk

Bron: Zibb.nl | Datum van publicatie: 11-02-2010

De gemeente Noordenveld kan een gang naar de rechter verwachten. Zij zetten ondernemers onder druk door de nota's van de ondernemer alleen binnen twee weken betalen als hier een korting van 2 procent tegenoverstaat. Anders worden de nota's na zestig dagen betaald.

Twintig ondernemers overwegen gerechtelijke stappen tegen deze gemeente. Dit liet de advocaat van deze ondernemers, Peter Verhulst uit Vries, woensdag weten. De gemeente hoopt met deze actie 2 ton te bezuinigen.

Steekpenningen
Verhulst vindt het misbruik van bevoegdheden dat de gemeente leveranciers alleen binnen twee weken wil betalen als ze een korting krijgt van 2 procent. Verhulst noemt dit onrechtmatig handelen. 'De gemeente wil worden beloond voor iets dat gewoon haar taak is. Dat komt neer op het vragen van steekpenningen.'
Volgens Verhulst twijfelen de ondernemers nog of ze daadwerkelijk naar de rechter stappen omdat ze bang zijn dat zij dan geen opdrachten meer van de gemeente krijgen.

Kamervragen
De CDA-fractie heeft Kamervragen gesteld over deze kwestie. Hierop zijn nog geen antwoorden gekomen, aldus Verhulst. Ook de werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB maken bezwaren. Wethouder Geert Wolters (PvdA) laat weten dat de gemeente er niet bang voor is dat de ondernemers naar de rechter stappen. 'Dat moeten ze dan maar doen'. De gemeente handelt zakelijk en marktconform, meent hij. 'We hebben de inkoopvoorwaarden onder de loep gnomen met als doel te bezuinigen. We hopen hiermee de lastendruk te verlichten', aldus de wethouder.
 

© 2012 StartBedrijf.nl. Op dit artikel rust copyright, misbruik wordt bestraft.

 

Laatste nieuws